Altium Wiki

Information and resources for electronic product designers

Skip to end of metadata
Go to start of metadata
Twoi nowi dobrzy przyjaciele...

W środowisku Altium Designer zdecydowanie warto zapoznać się z działaniem klawiszy F1 oraz Shift+F1.

Umieść kurs myszy nad czymkolwiek w oknie Altium Designer - przyciskiem, komendą, panelem lub obiektem w projekcie i naciśnij F1 aby uzyskać informacje o nim.

Jeśli jesteś w trakcie wykonywania polecenia, powiedzmy - kładziesz komponent i nie jesteś pewien, jak go obrócić - naciśnij Shift+F1 aby uzyskać listę skrótów klawiszowych dostępnych dla danej czynności.

Altium Designer wspiera wszystkie obszary projektowania elektroniki, a więc jest wiele do nauki! Na tej stronie znajdziesz wiele odnośników pogrupowanych wg różnych obszarów projektowania, których dotyczą. Poświęć chwilę na ich przejrzenie, później możesz zagłębić się w wybrane tematy. Każdy odnośnik prowadzi do artykułu w Altium Wiki lub filmu instruktażowego.

Potrzebujesz więcej pomocy?

Oprócz artykułów i filmów, istnieje wiele innych nieocenionych zasobów, ułatwiających nabranie biegłości w posługiwaniu się programem Altium Designer.

  • Odwiedź AltiumLive - AltiumLive to nowa platforma dla całej społeczności Altium. Znajdziesz na niej pliki instalacyjne oprogramowania Altium, forum dyskusyjne, BugCruncher służący do zgłaszania poprawek i nowych funkcji do programu, najnowsze wieści z Altium i przemysłu, projekty referencyjne, przykłady itd. Dostęp do AltiumLive wymaga zalogowania się; skontaktuj się z polskim dystrybutorem Altium jeśli wcześniej nie uzyskałeś danych do logowania.
  • Odwiedź SUPPORTcenter - aby znaleźć rozwiązanie w bazie danych lub skierować zapytanie do ekspertów ze wsparcia technicznego Altium. Wymagane jest logowanie; instrukcje jak wyżej.
  • Dołącz do Forum Użytkowników - dyskutuj z innymi osobami z branży i korzystaj z wiedzy i pomocy doświadczonych użytkowników oprogramowania Altium Designer. Wymagane jest logowanie; instrukcje jak wyżej.
  • Odwiedź TRAININGcenter - znajdziesz tam ponad 100 filmów instruktażowych, każdy w sam raz na krótką przerwę w pracy.
  • Odwiedź DEMOcenter - znajdziesz tam obszerną bibliotekę krótkich filmów, prezentujących możliwości oprogramowania Altium Designer.
  • Przejrzyj podręcznik drukowany - obszerny podręcznik w języku polskim jest dostarczany wraz z oprogramowanie Altium Designer. W razie potrzeby możesz zamówić odpłatnie dodatkowy egzemplarz. Skontaktuj się z polskim dystrybutorem Altium.
  • Porozmawiaj z lokalnym ekspertem Altium - skontaktuj się z najbliższym biurem lub partnerem Altium i poproś o pomoc w problemach, których nie możesz sam rozwiązać.
  • Zapisz się na szkolenie - skorzystaj z trzydniowego szkolenia PCB i/lub dwudniowego szkolenia FPGA u polskiego dystrybutora Altium.

Altium Designer Release 10

Oprócz licznych nowych funkcji w każdej z dziedzin projektowania (PCB, FPGA, oprogramowanie wbudowane), Altium Designer 10 wprowadza pełny zestaw narzędzi do zarządzania dokumentacją projektową. Od przechowywania twoich danych w bezpiecznym repozytorium, przez śledzenie w których projektach dany komponent jest wykorzystywany, publikowanie kompletnej dokumentacji produkcyjnej do "chmury", Altium Designer 10 zawiera szeroki zakres funkcji nowoczesnego zarządzania danymi.


Instalacja i Licencjonowanie


Zarządzanie dokumentacją projektową


Podstawy projektowania


Projektowanie PCB


Projekt wieloarkuszowy


Soft Design


Środowisko Altium Designer i projekty


Komponenty i biblioteki

Platforma do implementacji projektu


Interfacing in-to and out-of Altium Designer


 

Getting Started with the Design Data Management System

Labels